![Και στην Ελλάδα η ταινία των Ghost τον Ιούνιο](https://roxx.gr/wp-content/uploads/2024/05/ghost.jpg)
Και στην Ελλάδα η ταινία των Ghost τον Ιούνιο
Στις 20 και 22 Ιουνίου θα προβληθεί σε κινηματογραφικές αίθουσες παγκοσμίως, το Rite Here Rite Now των Ghost, που είναι στην ουσία η καταγραφή των συναυλιών τους στο KIA Forum τους Λος Άντζελες τον Σεπτέμβριο που μας πέρασε.
Όμως σύμφωνα με το συγκρότημα, είναι κάτι πολύ παραπάνω από ένα concert movie. Το χαρακτηρίζουν «technicolor melodrama» και θα περιέχει σκηνές που θα συνεχίζουν την ιστορία που παρακολουθούμε σε επεισόδια εδώ και χρόνια μέσα από το κανάλι τους στο youtube.
Το ευχάριστο νέο είναι ότι θα τη δούμε και στην Ελλάδα. Μέχρι στιγμής έχουν ανακοινωθεί προβολές στα Village Cinemas του Mall και του Ρέντη, αλλά καλό είναι να παρακολουθείτε το επίσημο site σε περίπτωση που προστεθούν προβολές και σε άλλες πόλεις. Update: Η ταινία θα προβληθεί τελικά και στη Θεσσαλονίκη αλλά και τον Βόλο.
Δείτε το trailer που μόλις κυκλοφόρησε:
Με Ozzy, Geezer Butler και Paranoid οι νέες φανέλες της Aston Villa
Οι Tesseract έρχονται στην Ελλάδα τον Ιανουάριο για δύο εμφανίσεις
Ακολουθήστε το Roxx στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι νέα για μουσική, σειρές και ταινίες. Ακολουθήστε μας στο spotify για νέα μουσική κάθε εβδομάδα. Στο instagram μας βρίσκετε εδώ.